Realizacje

Wieloletnia działalność przyczyniła się do realizacji wielu prac o większym i mniejszym zakresie. Firma nasza stara się przede wszystkim w pełni zaspokoić rosnące potrzeby klientów, a powierzone prace wykonać fachowo i terminowo.

Mamy nadzieję, ze w podjęciu decyzji o wyborze naszej firmy, pomogą Państwu poniższe listy referencyjne od naszych dotychczasowych Klientów:


 • PKN Orlen
  Stacja paliw w Śremie. Kompleksowa budowa instalacji sanitarnych w Stacji paliw PKN Orlen w Śremie

 • Gestamp Września VW - Rurociągi do nagrzewnic wodnych
  Wykonaliśmy ponad 600 metrow rurociągów z rur stalowych od średnicy fi80 do średnicy fi 125 na wysokościach ok 6 metrów

 • Kamienica Staromiejska w Śremie - Alias Development
  Kompleksowa budowa instalacji wodnych, kanalizacyjnych, grzewczych, gazowych oraz deszczowych

 • Osiedle Azaliowe w Kamionkach - DST Active Group
  Kompleksowa budowa instalacji wodnych, kanalizacyjnych, grzewczych, gazowych oraz zbiorników bezodpływowych.

 • Hala usługowa Luxstal - Ogrzewanie hali oraz pomieszczeń biurowych
  Kompleksowe wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego w pomieszczeniach biurowych i socjalnych, oraz nagrzewnic wodnych w halach. Całość zasilają dwa kotły firmy Beretta o łącznej mocy 70kW

 • Hanomag - hartownia bloków silników VW - rurociągi do maszyn
  Wykonaliśmy ponad 1000 metrów rurociągów z rur stalowych od średnicy fi25 do średnicy fi 250 na wysokościach ok 6metrów. Wykonane zostały instalacje gazowe, sprężonego powietrza oraz wody technologicznej do chłodzenia.

 • Straż Pożarna w Śremie przy ulicy Grunwaldzkiej - kotłownia gazowa
  Wykonaliśmy kompleksowo kotłownię gazową opartą na trzech kotłach kondensacyjnych firmy Viessmann o mocy 375 kW

 • Kotłownia gazowa w Szkole Podstawowej w Pyszącej
  Urząd miejski w Śremie zaświadcza, że Zakład Instalacji Sanitarnych Wod-Kan, C.O. i Gazu Ryszard Kuriata wykonał w Budynku Szkoły Podstawowej w Pyszącej roboty związane z budowa kotłowni gazowej oraz modernizację instalacji c.o. i c.w.u.

  Zlecone roboty zostały wykonane z dużą operatywnością i zaangażowaniem w prowadzeniu robót. Wykonane roboty zrealizowano terminowo oraz zgodnie z wymogami sztuki budowlanej i wymaganiami technicznymi. Jako inwestor możemy rekomendować firmę jako wiarygodnego i solidnego Partnera.

  Urząd Miejski w Śremie
  inż. Józef Naskręt

 • Galeria Handlowa "Stare Targowisko"
  Zakład Instalacji Sanitarnych Wod-Kan, C.O. i Gazu Ryszard Kuriata wykonał w budynku Galeria Stare Targowisko przy ulicy Chłapowskiego w Śremie prace obejmujące instalacje wodno - kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, instalacje gazowe oraz montaż kotłów gazowych.

  Wszystkie prace zostały wykonane bez zastrzeżeń, zgodnie z ustaleniami z inwestorem i w terminie wymaganym przez inwestora.

  "Stare Targowisko" Spółka z o.o.

 • Termomodernizacja PGKiM
  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Śremie Spółka z o.o. udziela referencji dla Zakładu Instalacji Sanitarnych Wod-Kan, C.O. i Gazu Ryszard Kuriata.W/w zakład dokonał wymiany instalacji centralnego ogrzewania na instalację z rur preizolowanych oraz wymiany kotła CO w raz modernizacją kotłowni przy ulicy parkowej w Śremie.

  Prace zostały wykonane z należyta starannością i fachowością z zachowaniem wyznaczonych terminów realizacji.

  Prezes Zarządu PGKiM w Śremie
  Paweł Wojna

 • Kotłownia gazowa w budynku wielorodzinnym
  Urząd miejski w Kórniku zaświadcza, że Zakład Instalacji Sanitarnych Wod-Kan, C.O. i Gazu Ryszard Kuriata wykonał roboty w zakresie budowy wewnętrznych instalacji gazowych oraz wymiana kotłowni węglowej na gazową o mocy 120 kW. Wszystkie prace zostały wykonane bez zastrzeżeń, zgodnie z ustaleniami z inwestorem i w terminie wymaganym przez inwestora.

  Wiceburmistrz Hieronim Urbanek

 • Kotłownia gazowa w Urzędzie Stanu Cywilnego
  Urząd miejski w Śremie zaświadcza, że Zakład Instalacji Sanitarnych Wod-Kan, C.O. i Gazu Ryszard Kuriata wykonał w budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Śremie roboty związane z modernizacją kotłowni gazowej, wraz z robotami ogólnobudowlanymi i elektrycznymi pomieszczenia kotłowni polegające na wymianie kotła gazowego o mocy 60kW.

  Zlecone roboty zostały wykonane z dużą operatywnością i zaangażowaniem w prowadzeniu robót. Wykonane roboty zrealizowano terminowo oraz zgodnie z wymogami sztuki budowlanej i wymaganiami technicznymi. Jako inwestor możemy rekomendować firmę jako wiarygodnego i solidnego Partnera.

  Urząd Miejski w Śremie
  mgr Leszek Kowalski

 • Kotłownia gazowa w Szkole Podstawowej w Kórniku
  Urząd miejski w Kórniku zaświadcza, że Zakład Instalacji Sanitarnych Wod-Kan, C.O. i Gazu Ryszard Kuriata wykonał roboty remontu kotłowni gazowej wraz z wymianą zespołu kotłowego o mocy 120 kW, instalacje gazowe, wod-kan, c.o. i c.w.u.

  Wszystkie prace zostały wykonane bez zastrzeżeń, zgodnie z ustaleniami z inwestorem i w terminie wymaganym przez inwestora.

  Wiceburmistrz Hieronim Urbanek

 • Liceum Ogólnokształcące w Kórniku
  Zakład Ogólnobudowlany, Ryszard Kuriata ul. Dutkiewicza 17 63-100 Śrem wykonał w Liceum Ogólnokształcącym w Kórniku kompleksową przebudowę kotłowni węglowej na gazową o mocy 144 kW wraz z przyłączem gazowym doprowadzającym do budynku kotłowni o średnicy F 90.

  Wszystkie prace wykonane zostały terminowo i bardzo rzetelnie zgodnie z otrzymanym zleceniem. Do fachowości Zakładu Ogólnobudowlanego nie ma żadnych zastrzeżeń. Nadzór budowlany z uznaniem wyrażał się o jakości wykonanej pracy.

  Wyżej wymienioną firmę możemy polecić jako odpowiedzialną do wyżej wymienionych prac budowlanych.

  DYREKTOR LICEUM
  mgr Halina Kalisz

 • Starostwo Powiatowe w Śremie
  Starostwo Powiatowe w Śremie informuje, że Zakład Ogólnobudowlany Ryszard Kuriata ze Śremu ul. Dutkiewicza 17 wykonał w tutejszym budynku Starostwa Powiatowego kotłownię gazową o mocy 175 kW. W/w Zakład wykonał prace bardzo starannie i fachowo zgodnie ze sztuką budowlaną.

  Zakład jest godny polecenia.

  SKEKRETARZ POWIATU Maria Walczak

 • Szkoła Podstawowa w Dobrzycy
  "Mi-Bud" Spółka z o.o. w Śremie ul. Kilińskiego 5 potwierdza, że Zakład Ogólnobudowlany spółka cywilna Ryszard Kuriata ze Śremu była wykonawcą na nasze zlecenie kotłowni olejowej w szkole podstawowej w Dobrzycy.

  Kotłownia została wyposażona w kocioł VIESSMANN o mocy 240 kW zbiorniki oleju o poj. 10.000 litrów, podgrzewacz wody ciepłej oraz pełną automatykę. Kotłownia została wykonana zgodnie z dokumentacją i w terminie. Stwierdzamy, że Firma Ryszard Kuriata jest dobrze przygotowana pod względem sprzętu, urządzeń technicznych oraz, że posiada niezbędną wiedzę do wykonywania robót instalacyjnych.

  Możemy rekomendować niniejszy Zakład jako wiarygodnego partnera i solidnego wykonawcę.

  DYREKTOR Zygmunt Napierała

 • Parafia Najświętszego Serca Jezusa w Śremie
  Zakład Ogólnobudowlany Ryszard Kuriata, Śrem ul. Dutkiewicza 17 wykonał w naszej Parafii Najświętszego Serca Jezusa w Śremie kotłownię gazową 140 kW VIESSMANN wraz z instalacją gazową.

  Wszystkie prace zlecone zostały wykonane rzetelnie, zgodnie z otrzymanym zleceniem. Wyżej wymienioną firmę mogę polecić jako odpowiedzialną do w/w prac budowlanych.

  PROBOSZCZ ks. Ryszard Adamczak

 • Dom Pomocy Społecznej w Psarskiem
  Z przyjemnością informujemy potencjalnych klientów Zakładu Ogólnobudowlanego Ryszard Kuriata ul. Dutkiewicza 17 w Śremie, że po dogłębnych analizach ofert złożonych na wykonanie n/w robót w naszym "Domu":
  remont kotłowni węglowej
  - kotłownia gazowa kompleksowa o mocy 500 kW
  - kotłownia gazowa kompleksowa o mocy 40 kW
  - nadmuchowe ogrzewanie gazowe o mocy 60 kW
  - przyłącze gazowe
  firma ta trafnie została wybrana.

  O wyborze zdecydowała między innymi korzystna cena, krótkie terminy realizacji, dostępne podejście do naszych życzeń.
  W chwili obecnej po zakończeniu prac przez w/w firmę możemy z całą pewnością stwierdzić, że wybór był trafny a dodatkowo potwierdzają to następujące atuty:
  - dobrej jakości wykonanie pracy całkowicie spełnia nasze wymagania
  - czystość wykonania prac
  - dalsze zainteresowanie się funkcjonalnością oddanych prac do eksploatacji.

  DYREKTOR mgr Hieronim Bartkowiak

 • Gospodarstwo ogrodnicze Poznań - Szczepankowo
  Zakład Ogólnobudowlany Ryszard Kuriata, Śrem ul. Dutkiewicza 17 wykonał w naszym gospodarstwie ogrodniczym Poznań - Szczepankowo ul. Ostrowska 386 M.M. Szaj kompleksową budowę szklarni, kotłownię gazową o mocy 25000 kW oraz kotłownię domku jednorodzinnego. Prace zostały wykonane terminowo i bardzo rzetelnie z otrzymanymi zleceniami.

  Do fachowości Zakładu Ogólnobudowlanego nie ma żadnych zastrzeżeń. Niniejszą firmę mogę polecić jako odpowiedzialną do w/w prac.

  WŁAŚCICIEL mgr inż. Marek Szaj

 • Zespół Szkół Zawodowych im. St. Chudoby w Śremie
  Zakład Ogólnobudowlany Ryszard Kuriata ul. Dutkiewicza 17, 63-100 Śrem wykonał w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Chudoby w Śremie ul. Ks. J. Popiełuszki 30 kompleksową przebudowę kotłowni węglowej na gazową o mocy 144 kW wraz z przyłączem gazowym doprowadzającym do budynku kotłowni o średnicy F 65.

  Wszystkie prace wykonane zostały terminowo i bardzo rzetelnie, zgodnie z otrzymanym zleceniem. Do fachowości Zakładu Ogólnobudowlanego nie ma żadnych zastrzeżeń. Nadzór budowlany z uznaniem wyrażał się o jakości wykonanej pracy.

  Wyżej wymienioną firmę możemy polecać jako odpowiedzialną do wyżej wymienionych prac budowlanych.

  KIEROWNIK WARSZTATÓW SZKOLNYCH Adam Prinz

Do góry